TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Instytucja Finansująca: Narodowe Centrum Nauki
Kierownik: prof. dr hab. inż. Karol Malecha
Okres realizacji: 1.04.2014—31.03.2017
Wartość projektu: 481 480 zł
Celem naukowym projektu było zbadanie możliwości zastosowania niskotemperaturowej ceramiki współwypalanej LTCC (Low Temperature Co-fired Ceramics) do konstrukcji podzespołów dla układów mikroprzepływowych typu uTAS (Micro-Total Analysis System) i LOC (Lab-On-Chip). W wyniku przeprowadzonych prac badawczych opracowano technologię wytwarzania struktur mikrofluidycznych w podłożach z ceramiki LTCC, która posłużyła do konstrukcji modelowych podzespołów mikroprzepływowych takich jak: pompa, mieszalnik, mikroreaktor oraz optyczny moduł detekcyjny. Opracowane i wykonane podzespoły zawierały powierzchniowe oraz zagrzebane struktury mikrofluidyczne, grubowarstwowe elementy bierne oraz zintegrowane elementy optoelektroniczne. Zrealizowane podzespoły mikroprzepływowe zostały scharakteryzowane pod kątem właściwości fizykochemicznych, elektrycznych i optycznych.
Projekt był sfinansowany przez Narodowe Centrum Nauki (2013/09/D/ST7/03953).
Ważniejsze publikacje:
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »