TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Instytucja Finansująca: Narodowe Centrum Nauki
Kierownik: prof. dr hab. inż. Karol Malecha
Okres realizacji: 2.10.2017–1.10.2020
Wartość projektu: 858 900 zł
Celem naukowym projektu była analiza zjawisk zachodzących w układach mikroprzepływowych zawierających zintegrowane podzespoły mikrofalowe. W wyniku przeprowadzonych prac badawczych sprawdzono możliwość sprzęgania i pomiaru sygnałów mikrofalowych wewnątrz układu mikroprzepływowego. Na podstawie otrzymanych wyników opracowano technologię integracji struktur mikroprzepływowych z obwodami mikrofalowymi w podłożu z ceramiki LTCC (Low Temperature Cofired Ceramics). Wspomniana technologia została z powodzeniem wykorzystana do konstrukcji monolitycznych układów mikrofalowo-mikroprzepływowych, takich jak układ do grzania mikroobjętości cieczy za pomocą mikrofal, mikroreaktor chemiczny do wspomagania syntezy nanocząstek złota oraz dwa typy czujników – rezonansowy i różnicowy – do oznaczania substancji ciekłych. Opracowane i wykonane układy zawierały zagrzebane elementy mikroprzepływowe (np. kanały, komory, itp.) oraz obwody mikrofalowe (np. linie transmisyjne, rezonatory, sprzęgacze, itp.) wykonane technikami grubowarstwowymi. Wszystkie opracowane układy mikrofalowo-mikroprzepływowe zostały scharakteryzowane pod kątem właściwości elektrycznych i mikrofalowych.
Projekt był sfinansowany przez Narodowe Centrum Nauki (2017/27/B/ST5/00996).
Ważniejsze publikacje:
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »