TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Katedra Mikrosystemów

Laboratorium Syntezy Nanomateriałów

bud. M-11 lab. 029

kierownik: dr inż. Olga Rac-Rumijowska

W laboratorium Syntezy Nanomateriałów Katedry Mikrosystemów prowadzone sa prace badawcze dotyczące otrzymywania i charakteryzacji tlenków półprzewodnikowych (m.in. ZnO, SnO2, TiO2) oraz metalicznych nanocząstek (Au, Ag) o różnych postaciach i rozmiarach, a także otrzymywanych w różnych rozpuszczalnikach (m.in. woda, NMMO, DMF) oraz ich charakteryzacja. Cząstki wykonywane są pod kątem ich aplikacji medycznych (działanie antybakteryjne), fotokatalitycznych, sensorowych, przewodzących (ciepło oraz prąd elektryczny) czy termoelektrycznych. Otrzymywane są także nanokompozy polimerowe o właściwościach elektroprzewodzących, termoelektrycznych, antystatycznych, antybakteryjnych, gazoczułych czy mających zastosowanie w soft-robotyce.


Dostępna aparatura

Stanowiska do syntezy chemicznej nano- i mikrocząstek, mieszadła laboratoryjne (mechaniczne, magnetyczne, mieszadła z kontrolą temperatury), dejonizator, wyciąg chemiczny, stanowisko do otrzymywania nanowłókien polimerowych metodą elektrospinningu, liofilizator, wirówka laboratoryjna, sonifikator ultradźwiękowy, system filtracji krzyżowej, spin coater, konduktometr, pH-metr, spektrofotometr UV-Vis. Stanowisko do otrzymywania komozytów polimerowych w formie filamentów do druków 3D metodą FDM (ekstruder z nawijarką szpulową i możliwością kontroli parametrów).

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję